Йога для дітей

Вихователь середньої групи Фомська Світлана Михайлівна велику увагу приділяє фізичному здоров’ю дітей. Вона використовує різні види фізкультурно-оздоровчої роботи в групі.  Займаючись самоосвітою під час карантину, Світлана Михайлівна відкрила йогу як іще один метод оздоровлення дітей. Ось чим вона з нами поділилася.

– Що Вас особисто зацікавило в йозі?

Як Ви правильно зазначили, мені імпонують різні форми та методи організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми, саме тому, я спробувала застосувати в нашій онлайн роботі під час карантину йогу для дітей. Йога – цікавий фізичний та духовний шлях для розширення власного світогляду і переконань стосовно можливостей свого тіла. Саме комплекси йоги, як спортивні рухи, допоможуть дитині концентрувати свою увагу та активно виконувати фізичні рухи. Йога, як показала практика, дуже зацікавила дітей, тому можна сказати що, вона виступає одним із видів корисної активності дошкільнят.

– Чи займаєтеся Ви йогою?

Саме під час вимушеної ізоляції я вирішила спробувати для себе цей вид саморозвитку, оскільки для мене йога – форма роботи над тілом, це комплекс вправ, направлених на розвиток гнучкості, балансу і витривалості. Вже після декількох занять можна відчути приємне розслаблення і гарний настрій.

– Чому Ви вважаєте йогу корисною для дітей?

Йога для дітей – це комплекс вправ, який сприяє нормальному фізичному і психічному розвитку дитини. Основна мета таких занять – зміцнити здоров’я та навчити дитину уважно і з усвідомленням ставитись до всіх проявів свого організму. На думку фахівців, дитяча йога допомагає розвивати координацію рухів, фізичну витривалість, гнучкість та силу. Звісно дитині важко зосередитись, але йога в малюнках стане в пригоді. Дитині цікаво дивитися на яскраві ілюстрації та повторювати рухи. Доведено, що більшість вправ йоги впливають на гнучкість хребта, правильну поставу. Робота з шийним відділом хребта сприяє покращенню живлення головного мозку, допомагає усунути напруження очей. Для тих дітей, які потерпають від частих ангін і застуд, також дуже корисні вправи для шиї. Через те, що чимало вправ йоги сприяють розширенню грудної клітки, що, своєю чергою, дозволяє легеням повністю  розкриватися. Вправи будуть корисними для дітей із бронхолегеневими та серцево-судинними захворюваннями.

– Як Ви змотивували дітей своєї групи займатися йогою?

На сьогоднішній день, йога стала дуже популярною. Як виявилось більшість батьків самі займаються або переглядали відеоролики з заняттями з йоги. Тому діти вирішили не «відставати» від дорослих і показати свій «майстер – клас». Крім того красиві малюнки з позами йоги (асанами) у вигляді собачки, лева, пави, моста, стола, дельфіна і т.д., дуже зацікавили дітей. До речі малюнки самі за себе «говорили» про правильність виконання поз йоги. Вони з задоволенням показували «дельфіна», ставали «мостиком» для машин, «столом» для фруктів, вони з задоволенням перетворювались на «собачку», «котика», а дівчатка, як справжні гімнастки показували «корзинку» та «мушлю», і судячи по виразу обличчя всім сподобалась поза «лотоса», всі вийшли такі милі та кумедні.

– Ви отримали від батьків вихованців багато фотографій, де діти займаються йогою. Як батьки Вашої групи відносяться до Ваших ідей, адже це займає їх час?

В нашій групі найкращі батьки, вони дуже свідомі і йдуть з нами на співпрацю. Розповідають дітям, показують відео і фото з запропонованими темами та формами роботи. Йога взагалі сподобалась багатьом.  Про це свідчать фотографії, які батьки присилають щодня.  Дякую батькам за розуміння та співпрацю! Будьте здорові і займайтесь йогою щодня!

– Які поради Ви можете дати колегам і батькам, які вперше зустрічаються з йогою для дітей?

Не бійтеся починати щось нове, пробуйте, досліджуйте. Йога це класний і «прикольний» вид спільної взаємодії – гри з дітками, можна посміятись і заодно позайматись. Отже, перетворіть йогу  в іще один вид гри. Не шукайте відмовки, що немає часу, знайдіть 15 хвилин для себе і своєї дитини.

Всім рекомендую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *