Фізінструктор

 

                                                               Фізкультурно-оздоровча робота в ЗДО

З метою повноцінного фізичного розвитку дітей, формування у них основ здорового способу життя шляхом оптимізації рухової активності і посилення опірності дитячого організму хворобам дошкільний навчальний заклад забезпечує проведення різнопланової фізкультурно-оздоровчої роботи у таких формах організованої діяльності:

  • Заняття з фізичної культури;
  • Малі форми активного відпочинку під час організованої навчально- пізнавальної діяльності (фізкультурні хвилинки, фізкультурні паузи, динамічні перерви);
  • Форми оптимізації рухової активності у повсякденному житті (ранкова гімнастика, гімнастика пробудження після денного сну, рухливі ігри, заняття фізичними вправами, фізкультурні комплекси на прогулянках, фізкультурні розваги, фізкультурні свята, самостійна рухова діяльність, дні і тижні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання);
  • Загартувальні та лікувально-профілактичні процедури.

Заняття з фізичної культури

Тривалість заняття для дітей третього року життя – 15 хвилин (заняття планується і проводиться з урахуванням поділу групи на вікові підгрупи: від 2 років до 2 років 6 місяців та від 2 років 6 місяців до 3 років), для дітей четвертого року життя – 15-20 хвилин, для дітей п’ятого року життя – 20-25 хвилин, для дітей шостого (сьомого) року життя – 25-30 хвилин.

                                                                 Малі форми відпочинку під час організованої навчально- пізнавальної діяльності

Фізкультурні паузи (динамічні перерви) проводяться в перерві між малорухомими видами діяльності та організованими заняттями з метою зняття втомлюваності дітей шляхом залучення їх до виконання нескладних рухових вправ, рухливих ігор. їх тривалість – до 10 хвилин.

Фізкультурні хвилинки проводяться на організованих навчально- пізнавальних заняттях, пов’язаних, із тривалими статистичними навантаженнями під час посиленої інтелектуальної, предметно-практичної, художньої діяльності. Будуються у вигляді короткотривалих комплексів фізичних вправ і дають можливість зменшити втомлюваність дітей, відновити їхню працездатність для подальшої успішної роботи. До комплексів фізкультурних хвилинок входять 3-4 вправи, кожна з яких повторюється 4-6 разів. їх тривалість 1-2 хвилини.

                                                                              Форми оптимізації рухової активності у повсякденному житті

Ранкова гімнастика – обов’язкова складова організації життєдіяльності дітей в ЗДО. Вона сприяє поглибленню дихання, посиленню кровообігу, обміну речовин, розвитку різних груп м’язів, формуванню правильної постави, розгальмовуванню нервової системи після нічного сну, створює позитивний емоційний фон для подальшої діяльності у першій половині дня.

Гімнастика після денного сну проводиться з метою поступового зняття залишків гальмування у корі півкуль головного мозку, активізації фізіологічних процесів організму після поступового підйому дітей у спальній чи груповій кімнатах або залі. Комплекс такої гімнастики включає загальнорозвиваючі вправи на різні м’язові групи із зміною вихідних положень та спеціальні вправи для формування стопи і постави. Тривалість від 6 до 9 хвилин залежно від віку дітей.

Враховуючи провідну роль ігрової діяльності в особистісному зростанні дітей, значне місце під час організації рухового режиму відводиться рухливим іграм. При їх доборі враховуються такі чинники: вік дітей, пора року, погодні умови, місце проведення (групове приміщення, зала, ігровий чи фізкультурний майданчик), місце в режимі дня (розпорядку життєдіяльності), наявність необхідного фізкультурного обладнання та інвентарю, інтереси дітей та ін.

Самостійна рухова діяльність як форма активізації рухового режиму проводиться з дітьми щодня під час ранкового прийому, денної та вечірньої прогулянок, у вільний час, відведений для самостійної діяльності дітей між основними режимними процесами тощо.