Краще, вище, сильніше

Про свої досягнення сьогодні говорили діти у старшій групі “Ромашка”.

Під час інтегрованого заняття “Ми – команда” діти дискутували про нелегке питання: “Як легше і швидше досягти спортивних успіхів – одному чи в команді?”.  Щоб знати це напевне, треба попракиткуватися – вирішили вони. Вихованці обговорювали види спорту, відмінність індивідуальних та командних змагань. Під час заняття діти не могли ідентифікувати себе з командою, кожен з них вважав себе чемпіоном. Діти навіть виготовили собі медалі за особливі досягнення. Серед них були:

  • медаль за дружбу,
  • чемпіон з плавання,
  • чемпіон з бігу,
  • чемпіон зі сну.

Деякі діти виготовили навіть по дві медалі, а деякі – нагородили себе за досягнення у бажаних видах спорту. Це діти, які не відвідують жодних спортивних секцій.

Хлопці окреслили проблеми, з якими зіштовхнулися – є бажання займатися регбі, та поблизу немає школи регбі, у іншої дитини є мрія стати футболістом, але вдома немає м’яча.

В другу половину дня дітям було запропоновано об’єднатися в дві команди і все робити командою. Таким чином зросла відповідальність кожного члена команди не за себе, а за спільне досягнення. Крім рухливих ігор, діти в команді допомагали один одному збирати іграшки, одягатися.

Діти дійшли висновку, що є спортивні ігри, в яких потрібно самому виборювати перемогу (біг, бокс, плавання тощо), а є види спорту, в яких перемогу можна отримати тільки завдяки злагодженій роботі, особистій відповідальності кожного (футбол, хокей, регбі та ін.).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *